O nás

Jsme česká pražírna výběrové kávy. Našim hlavním cílem je poskytnout zákazníkům tu nejlepší kávu a provést je tímto nádherným, i když u nás zatím málo objeveným, světem. Od nákupu zelené kávy až po její balení klademe důraz na kvalitu, pečlivé zpracování a nakonec správnou technologii balení kávy tak, aby se k Vám dostalo to nejlepší, co můžeme nabídnout.

 

 

Ruka+zrno

 

Výběr kvalitních surovin 

Jedním z nejdůležitějších kroků pro získání té nejlepší pražené kávy je výběr kvalitních surovin (zelené kávy). Každou kávu pro vás pečlivě vybíráme a kontrolujeme její kvalitu a chuťové vlastnosti, aby se k vám dostala opravdu ta nejlepší výběrová káva. V první řadě provedeme vizuální kontrolu defektních zrn (to jsou přezrálá nebo nedozrálá zrna, tmavě zbarvená zrna vzniklá nekontrolovaným kvašením, výskyt quakerů, tvarové nesrovnalosti, přítomnost slupek a ostatních cizích těles), které mají negativní vliv na výslednou chuť kávy. Dalším krokem při výběru surovin je upražení kávy a kontrola jejích chuťových vlastností, které musí být na špičkové úrovni. Tímto způsobem    kontrolujeme všechny kávy, aby náš zákazník dostal produkt té nejvyšší možné jakosti.

 


Pražič1

 

Pražení

Úkolem každé pražírny je využít maximálně potenciál každého kávového zrna. Pražení kávy je před její samotnou přípravou poslední proces, při kterém se dá i to nejlepší kávové zrno znehodnotit, nebo naopak co nejvíce rozvinout jeho chuťový předpoklad. Toto je úkolem pražiče, který na základě zkušeností a znalosti určí přibližný pražící profil a následným mnohočetným pražením a degustováním ho doladí k dokonalosti tak, aby byla výsledkem lahodná a chuťově vyvážená káva.

 

 

  


Krabička

 

 

Balení   

Úhlavním nepřítelem kávy jsou kyslík, horko, světlo, vlhkost a silné pachy. Proto kávy balíme výhradně do obalů k tomu určených, které jsou tvořeny třemi vrstvami zaručujícími ochranu proti všem uvedeným nepřátelům. Dále jsou sáčky vybaveny jednocestným ventilem umožňujícím odvod oxidu uhličitého, který čerstvě upražená káva produkuje, ale zároveň neumožňuje přístup kyslíku dovnitř. 

 

 

  


 Distribuce - křivky

 Distribuce   

Chceme pití kávy povýšit na nevšední zážitek každého dne, proto vaši objednávku vždy s láskou balíme do dárkové kartonové krabice, abyste si vaši chvíli pohody užili už při samém otevření balíčku. Také se nemusíte bát rovnou poslat balíček jako dárek některému z Vašich známých. V takovém případě je možné přiložit i vzkaz nebo přání pro danou osobu. Jen nám napište, pro koho je balíček určen a případně co mu chcete vzkázat. Balíček je možné zaslat přepravní společností, nebo si po domluvě osobně vyzvednout na naší adrese. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.